Page 1 of 244 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 5 of 1217
Like Tree323Likes

Thread: ANKARA | News and Developments - Haberler ve Son Gelişmeler

 1. #1
  meow's Avatar
  Senior Member

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  İstanbul
  Posts
  1,675
  Liked
  0 times
  Rep Power
  12

  Arrow ANKARA | News and Developments - Haberler ve Son Gelişmeler

  Post News and developments from Ankara!

 2.   
   
 3. #2
  Reignman's Avatar
  Administrator

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  Istanbul, Turkey
  Posts
  5,045
  Liked
  1200 times
  Rep Power
  25
  Turkey

  Default

  Intercontinental grubu Crowne Plaza ile Ankara'ya giriş yapıyor:

  Intercontinental, Crown Plaza ile Ankara'da

  Crown Plaza-Ankara Otelinin lisans sözleşmesi; IC Oteller Grubu, Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi A.Ş ve Laledan Turizm ve Ticaret A.Ş arasında imzalandı. Intercontinental Oteller Grubu İş Geliştirme Müdürü Georg Schlegel, törende yaptığı konuşmada, son dönemde Ankara'da yapılan yatırımların, gelişen Türkiye ekonomisinin birer göstergesi olduğunu kaydetti.

  Ankara'ya 2004 yılında ilk kez geldiğimde, küçücük bir havaalanından giriş yapmıştım. O zaman kentte uluslararası markalı, yalnızca iki otel vardı'' diyen Schlegel, ''Bu seferki ziyaretimde ise son derece modern, yepyeni bir havaalanına indim, şehre geniş bir otobandan geldim. Ayrıca gördüm ki, uluslararası yeni oteller açılmış. Bu yatırımlar, gelişen Türkiye ekonomisinin birer göstergesidir'' şeklinde konuştu.

  Türkiye'nin giderek genişleyen bir pazara sahip olduğunu anlatan Schlegel, İstanbul ve İzmir'den sonra Ankara'da yapmış oldukları bu yatırmdan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, yatırımlarının süreceğini kaydetti.

  Yeni Gimat tarafından, ANKAmall Alışveriş Merkezi yanında inşaası sürdürülen ve Laledan Turizm A.Ş'nin, IC Oteller Grubu lisansı altında 30 yıl süreyle işleteceği 5 yıldızlı Crown Plaza-Ankara Oteli, 30 milyon dolara mal olacak.
  Toplam inşaat alanı 21 bin metrekare olan 279 odalı otel, 589 yatak kapasitesine ve 7 bin metrekarelik otopark alanına sahip.
  Bu arada dünya çapında ''toplam 600 bin oda kapasiteli 3,800 oteli'' bulunan, en büyük oteller zinciri IC Oteller Grubu lisansı ile hizmet verecek olan Crown Plaza-Ankara, Eylül 2007'de açılacak. Otel devreye girdiğinde başkentin 3. en büyük oteli olacak.

  Yeni Gimat tarafından, ANKAmall Alışveriş Merkezi yanında inşaası sürdürülen ve Laledan Turizm A.Ş'nin, IC Oteller Grubu lisansı altında 30 yıl süreyle işleteceği 5 yıldızlı Crown Plaza-Ankara Oteli, 30 milyon
  dolara mal olacak.

 4. #3
  icy
  icy's Avatar
  Researcher

  Status
  Offline
  Join Date
  Oct 2006
  Posts
  931
  Liked
  1 times
  Rep Power
  11

  Default

  Türkiye'nin en büyüğü !
  Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi Ankara'da açıldı...

  Türkiye'nin en büyük outleti, Ankara'nın ise en büyük 2. alışveriş merkezi olan Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi açıldı.

  Eryaman'ın girişinde bulunan ve eski adı Optimum Outlet Center olan alışveriş merkezi, ek binasının da açılmasıyla bundan sonra Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi olarak hizmet verecek.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, törendeki konuşmasında, Ankara'nın mutlaka bir turizm kenti olmasını istediklerini belirterek, ''Bunun için işyerlerinin çoğalması lazım. Ankara'da aynı anda 10 tane alışveriş merkezinin inşaatı sürüyor. Demek ki Ankara'ya gerekli ilgi gösteriliyor'' dedi.

  Ankara için hedefler koyduklarını, bunların başında da başkentin bir turizm şehri olmasının geldiğini kaydeden Gökçek, şunları söyledi:

  ''Bunun için gerçekleştirilecek projelerden ilki Ulus'un yenilenmesidir. Önümüzdeki yıldan itibaren tarihi kent merkezini yenileyeceğiz. Turizm kenti olabilmek için bu ilk adım.

  İkincisi, yeni otellerin yapılması lazım. Yeni oteller bol miktarda yapılıyor. Üçüncüsü, rekreasyon alanlarının çoğalması lazım. Şu anda Ankara'da 6 tane dev rekreasyon alanımız var. Bunlardan 2 tanesi Etimesgut ve Sincan'da hemen yanı başımızda duruyor. Bunun için Etimesgut ve Sincanımızın ayrı bir şansı var. Rekreasyon alanlarının çoğalmasının yanında eğlence merkezlerinin çoğalması ve son olarak da iş merkezlerinin gün geçtikçe geliştirilmesi gerek.''
  haber3

  Optimum Outlet becomes Turkey's biggest shopping center with its extension

 5. #4
  icy
  icy's Avatar
  Researcher

  Status
  Offline
  Join Date
  Oct 2006
  Posts
  931
  Liked
  1 times
  Rep Power
  11

  Default

  Maya, Ankara’ya IKEA açacak

  BİR milyondan fazla çiftçi ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Ankara Etimesgut şeker fabrikası karşısında atıl durumda bulunan arsanın kiralanmasına yönelik ihaleyi hafta içinde sonuçlandırdı. 182 bin metrekarelik arsa, gerçekleştirilen şeffaf bir ihale sonrasında yıllık 12 milyon YTL karşılığında Maya Ticaret Taahüt ve İnşaat A.Ş.’ye ihale edildi. İhaleyi kazanan IKEA’nın Türkiye’deki temsilcisi Maya Ticaret Taahüt A.Ş., 49 yıllığına kiraladığı arsa üzerinde, 130 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Maya Holding, iş merkezi için yaklaşık 145 milyon YTL yatırım yapacak. Yapılan ön projeksiyonlara göre söz konusu arsa üzerinde IKEA ana kiracı olarak İstanbul ve İzmir’den sonra üçüncü mağazasını da Ankara’da açmış olacak.
  Hurriyet

 6. #5
  Reignman's Avatar
  Administrator

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  Istanbul, Turkey
  Posts
  5,045
  Liked
  1200 times
  Rep Power
  25
  Turkey

  Default

  Benim ilgimi alışveriş merkezinden çok 400 dairelik konut çekti, umarım bu 400 daire bir veya iki binanın içindedir

  Ankara’nın en büyük projesi Redevco’nun

  Belçika kökenli Redevco Ankara’da alışveriş merkezi aldı.
  Geçen hafta Kahramanmaraş otogarının ihalesini kaybeden Redevco Ankara’ya odaklandı. Şirket Ankara’da brüt 82 bin 500, net 50 bin metrekare alanlı proje aşamasındaki alışveriş merkezini devraldı. Yatırım tutarı 190.7 milyon dolar olan projenin 2009’un ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Alışveriş merkezinin yer aldığı arsayı belediyeden kat karşılığı alan Gürtaş ise projedeki 400 konutu yapıp satacak, alışveriş merkezinin de taşeronluğunu üstlenecek.

  İlk proje Erzurum’da
  Ankara - Eskişehir yolu üzerindeki Gordion Ankara adlı projede yer alan alışveriş merkezinde aralarında C&A ve H&M’in da bulunduğu 150 ile 200 mağaza olacak. Projede hipermarket ve 2 bin araçlık da otopark bulunacak. Proje Çayyolu metrosunun güzergahında yer alıyor. Projedeki 400 konutun satışına önümüzdeki günlerde başlanacak. Alışveriş merkezinin ise satılması planlanmıyor, şirketin portföyünde yer alacak. Türkiye ofisini 2006’da faaliyete geçiren Redevco, ilk projesini Erzurum’da yapıyor. 61.3 milyon dolar yatırımla Palandöken’de alışveriş merkezi yapıyor. Projenin 2009’da bitmesi planlanıyor. Manisa’da 12 bin metrekarelik ticaret merkezi alanını KDV hariç 12 milyon YTL’ye alan Redevco, buradaki projeye de 30 milyon YTL harcayacak.

  1861’de kurulan ve merkezi Hollanda’da bulunan şirket; Almanya’da yüzde 25, Belçika’da yüzde 21, İngiltere’de yüzde 18, Fransa’da yüzde 13 pazar payına sahip. Redevco Türkiye’deki tüm projelerine Gordion adını verecek.

Page 1 of 244 123451151101 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
SkyScraperLife.Com 2006-2017

World Building Database

Download: Fast, Fun, Awesome - Web Stats