Page 166 of 195 FirstFirst ... 66116156162163164165166167168169170176 ... LastLast
Results 826 to 830 of 973
Like Tree222Likes

Thread: ANKARA | News and Developments - Haberler ve Son Gelişmeler

 1. #826
  Senior Member

  Status
  Offline
  Join Date
  Apr 2012
  Posts
  178
  Liked
  58 times
  Rep Power
  3

  Default

  evet adaş yda nın mehmet akif ersoy projesi stesini yenilemiş... sen bu randride büyütebilirmisin
  sana güveniyorum ..

  •   Alt
 
 • #827
  Senior Member

  Status
  Offline
  Join Date
  Jan 2012
  Posts
  847
  Liked
  339 times
  Rep Power
  3

  Default

  Yda'nın projesi bana yakın sayılır.Yolum düşerse bakarım.Bölgede devasa bir alanı çevirdiler Park Avenue isimlide avm olacak galiba önünde yazıyor.Wow'da bir eleman buraya 40 katlı kulelerin geleceğini söylemişti render çok ufak.Yakınlaştırıp katları sayabilen var mı.

 • #828
  Reignman's Avatar
  Administrator

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  Istanbul, Turkey
  Posts
  4,819
  Liked
  1065 times
  Rep Power
  25
  Turkey

  Default

  Quote Originally Posted by fezadatek View Post
  evet adaş yda nın mehmet akif ersoy projesi stesini yenilemiş... sen bu randride büyütebilirmisin
  sana güveniyorum ..
  Maalesef bunun büyük versiyonunu bulamadım Kısa apartmanları 8-10 katlı düşünsek kulelerin 40 kat civarı olacağını çıkartabiliriz.

  Ama çok beğendiğimi söyleyemem. Ben böyle binaları kopyala-yapıştır projelerinden hazzetmiyorum.

 • #829
  Senior Member

  Status
  Offline
  Join Date
  Jan 2012
  Posts
  847
  Liked
  339 times
  Rep Power
  3

  Default

  Artık bölgelere göre yükseklik izni olayınında cılkı çıkmaya başladı.Anadolu bulvarının devamında mezarlığa doğru seraların yerine yada geniş düzlüklerede 40 katlı kuleler gelirse Ankara 10-15 seneye Sao paulo'ya döner.

 • #830
  Moderator

  Status
  Offline
  Join Date
  Aug 2013
  Posts
  808
  Liked
  193 times
  Blog Entries
  1
  Rep Power
  1

  Default

  “Mania hattı kentsel ranta bir sınır sayılır”

  Mania hattında yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. Mahkemenin yükseklik serbest kararını Mimarlar Odası yöneticileri yargının ranta geçit kararı olarak değerlendirdi.


  Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından yargıya taşınan, Uçakların uçuş mesafesine bağlı olarak yükseklik serbestliği olarak bilinen “mania hattı” ile ilgili Ankara Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri maniada yürütmeyi durdurma kararının kaldırılmasını olumsuz olarak değerlendirdi.

  Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan: “ Mania hattı için daha önce iki defa yürütmeyi durdurma kararı alındı. Şimdi mania hattında yürütmeyi durdurma kararı iptal edilmiş durumda. Ankara için olumsuz bir karar. Şimdi yükseklik “h max” serbest bırakılacak ve plansız bir şekilde 70 katlı yapılar yükselmeye başlayacak.Bu tür kararlar ile kentin gelişimine yönelik hazırlanan Nazım İmar Planları sürekli ihlal edilerek kentimiz içinden çıkılamaz ULAŞIM, ALTYAPI, SAĞLIKSIZ HATTA NİTELİKSİZ KENTLEŞME sorunlarla karşılaşmakta ve oldu bitti ye getirilen projelerle Kent Suçu işlenen projelerin önü açılmaktadır şeklinde konuştu.

  Mimarlar Odası Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan , “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Etimesgut ve Güvercinlik Hava Alanlarının mania hatlarına ilişkin kararın iptaline yönelik tüm bilirkişi raporları lehimize gelmesine rağmen Bölge İdare Mahkemesi üçüncü kez inceleme istiyor.Bu karar ranta geçit kararıdır. Onlarca kişi şubemizi arıyor projelerimiz ruhsat aşamasında, mania kaldırılınca hemen imzalanacak diyorlar. Mahkeme devam ediyor, yürütmenin durdurulması ile telafisi mümkün olmayan zararlar açılacak. Yerel Seçimler süreci ile düşünüldüğünde çok büyük rant paylaşımı var. ODTÜ yolu’da ,Çukurambar’da ki yoğunluk artışı da bunun bir parçası. Melih Gökçek giderayak Ankara’ya en büyük zararlarından birisini daha veriyor. “dedi

  Ankara Bölge İdare Mahkemesi, kararına gerekçe olarak “bilirkişi raporunda mania hattının hangi seviyeden (yükseklikten) sonra engel teşkil edeceğine dair bir ifadeye yer verilmediğini” belirterek, “bilirkişiden ek rapor veya yeniden yaptırılacak inceleme sonucu düzenlenecek bilirkişi raporunun değerlendirilmesinden sonra yürütmenin durdurulması istemi hakkında bir karar verilmesi” gerektiğine karar verdi.

  Mimdap » “Mania hattı kentsel ranta bir sınır sayılır”

  Mania Hattı kalkmıs sanırım..

  ================================================== ================================================== =============================

  Yeni İmar Yasası’na Çukurambar itirazı

  İmar Yasası’nın Bakanlar Kurulu’nda sunumunda bazı bakanlar parsel parsel izne karşı çıktı. Başbakan da hak verince, taslak yenileniyor.

  Son Bakanlar Kurulu toplantısı, İstanbul ’un siluetini bozan binalar ve son yıllarda Ankara Çukurambar’da yaşanan inşaat yoğunluğu nedeniyle ilginç bir oturuma sahne oldu. Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın İmar Yasa Taslağı sunumu sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakan “görüntü kirliliği” ve “arsa sahiplerine avantaj” iddiaları nedeniyle itiraz etti.
  Bayraktar’ın sunumu sırasında, “inşaat yoğunluğu” ve “inşaat yüksekliği” konusunda bakanlığa verilen yetkileri düzenleyen madde, eleştirilere hedef oldu. Bu kararların, “parsel” olarak değil, “pafta” olarak alınması gerektiği dile getirildi. Bazı bakanlar, bölgesel olarak alınacak kararların, bir kişi ve gruba ayrıcalık yapıldığı iddialarını ve buna bağlı sakıncaları da ortadan kaldıracağını belirtti. Bakanlar Kurulu’nun bazı üyeleri, “Tek bir parsele değil, paftaya inşaat yoğunluğu kararı çıkmalı. Parsel parsel izin çıkınca, sahiplerine avantaj sağlandığı tepkileri yaşanıyor ve görüntü kirliliği ortaya çıkıyor. Ankara Çukurambar buna en iyi örnek” dediler.

  Erdoğan hak verdi Düzenlemeyle ilgili başka bir öneri ise inşaat yoğunluğu ve yüksekliği kararıyla avantajlı konuma giren arsa sahiplerinden alınacak katkı payının yüzde 25’inin kentsel dönüşüm için bakanlığa aktarılması oldu. Taslakta bu miktarın “daha küçük alanlar için” yüzde 45 oranında olduğu, ancak düzenlemenin pafta olarak yapılması ve çok geniş bir bölgeyi kapsaması nedeniyle yüzde 25’in yeterli olacağı dile getirildi. Başbakan Tayyip Erdoğan, eleştirilere hak verdi. Taslağın yeniden düzenlenmesi ve daha sonra Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınması kararlaştırıldı.

  Mimdap » Yeni İmar Yasası’na Çukurambar itirazı

  Bunun ne demek oldugunu anlamadım.
  Reignman likes this.

 • Page 166 of 195 FirstFirst ... 66116156162163164165166167168169170176 ... LastLast

  LinkBacks (?)


  Bookmarks

  Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  SkyScraperLife.Com © 2006-2013

  World Building Database

  Download: Fast, Fun, Awesome - Web Stats