Page 1 of 61 123451151 ... LastLast
Results 1 to 5 of 305
Like Tree2Likes

Thread: Netanya projects no.2

 1. #1
  Silently Loud's Avatar
  Anybody But MEEE

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  I$RA€L
  Posts
  7,407
  Liked
  2 times
  Rep Power
  18

  Default Netanya projects no.2


 2.   
   
 3. #2
  Livni's Avatar
  Yes Im source :)

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  Israel
  Posts
  5,532
  Liked
  31 times
  Rep Power
  16

  Default

  ir yamim (shikun ovdim towers)


 4. #3
  Livni's Avatar
  Yes Im source :)

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  Israel
  Posts
  5,532
  Liked
  31 times
  Rep Power
  16

  Default

  בנימיני: למה בונים ''חומה סינית'' מול הים של נתניה?
  חבר המועצה אדיר בנימיני זועם על הקמת "חומה סינית" מול הים שתמנע זרימת אוויר נקי לכל רחבי העיר. בעירייה דוחים את הדברים: "חבל שבנימיני לא מכיר את המגמות המודרניות בתכנון ובנייה"
  מאת: שי מייזליש 19:36 15/01/2008

  חבר מועצת העיר, אדיר בנימיני, יעלה במהלך ישיבת הועדה המקומית הקרובה את הדרישה לתכנן מחדש את אזור נת/542 (המכונה אזור "טוברוק" דהיום), על מנת שלא יחזרו על עצמם העוולות התכנוניות שנעשו בשכונת "נוף הטיילת" (נת/600) הסמוכה למתחם זה. כך אמר השבוע ל"קקטוס"

  בנימיני ציין כי למעשה הוועדה המקומית לא הפיקה את הלקחים מבחינה היסטורית על כל הטעיות שנעשו בתכנון במרכז העיר, וחזרה וביצעה אותם ביתר חומרה בתכנון הלקוי של שכונת "נוף הטיילת".
  הכוונה להקמת ה"חומה סינית" כדבריו, של שני גושי בטון תמירים, אשר יסתירו בוודאות את הנוף והאוויר מכיוון הים, לתושבים העתידים להתגורר מול שני הבניינים הללו בשכונה החדשה העתידה לקום שם במסגרת נת/542. לדברי בנימיני, אותם דיירים עתידיים צפויים לחוות את אותה התחושה שחווים הדיירים המתגוררים מול פרויקט "חוף הכרמל" השערורייתי בחיפה.

  בהצעה שיביא לוועדה המקומית מתכוון בנימיני להציג דרישה לתכנן מחדש את האזור, כך שהבניה תרוכז לגובה במספר בתים מצומצם, באופן שיביא לכך שבין הבתים יוותרו יותר שטחים פתוחים. כל זאת בין היתר במטרה שהאוויר הקר מכיוון הים, יוכל לחדור פנימה לתוך השכונה החדשה וכן לתוך מרכז העיר.

  בנימיני: "אחת הטעיות ההיסטוריות שנעשו בנתניה, היא העובדה שלא לקחו בחשבון את הצורך לתכנן את העיר כך שהאוויר מהים יוכל לזרום פנימה לחלקים המזרחיים של העיר. הדבר תורם במישרין לעליית הטמפרטורה במרכז העיר בחודשי הקיץ. חשבתי לתומי שהלקח יילמד ויופק בתכנון שכונת 'נוף הטיילת', אבל שם לא רק שלא למדו את הלקח, אלא הוסיפו חטא על פשע ובנו לנו חומה סינית שהיא בחזקת בכייה לדורות ומהווה עוולה תכנונית ממש".

  תגובת העירייה: "נ"ת 600 מהווה אחד מהפרויקטים היוקרתיים והיקרים ביותר לא רק במדינת ישראל אלא בקנה מידה בינלאומי. חבל כי חבר המועצה בנימיני לא טרח להתעדכן עם אנשי המקצוע ולא מכיר את המגמות המודרניות בתכנון ובנייה. בפרויקט האמור נבנו במעורב בניה נמוכה בקו הראשון לים ורק בעורף, לאורך הציר הראשי נבנו בניינים תוך דגש והקפדה על שמירת מרחב וריאות ירוקות בין בניין לבניין בארכיטקטורה מודרנית אשר מעלה את קרנה של העיר נתניה. נ"ת 543 תוכננה לפני כ-20 שנה ואושרה לפני כחמש שנים ומתוכננת בה בנייה צמודת קרקע לצד בניינים תוך הקפדה יתרה על ריווח וריאות ירוקות כתנאי סף אותם הכתיבה העירייה ליזמים המתכננים לבנות במתחם".


 5. #4
  Silently Loud's Avatar
  Anybody But MEEE

  Status
  Offline
  Join Date
  Sep 2006
  Location
  I$RA€L
  Posts
  7,407
  Liked
  2 times
  Rep Power
  18

  Default

  Light railway also for Netanya?
  תניה - 800 מיליון יוקצו להקמת קווי תחבורה לחשמליות בעיר
  שמואל נהון - קול השרון 17.01.2008
  רכבת קלה או קווי חשמליות במרכז העיר ובנתיבים חובקי שכונות. זו השאלה הנשאלת בימים אלה במסדרונות משרד התחבורה, שיקצה 800 מיליון שקלים לפרויקט. קול השרון חושף: מטרופולין נתניה
  נראה שאפילו בחלומות הוורודים ביותר שלהם, לא האמינו גורמי התכנון העירוניים, בראשם מהנדס העירייה, האדריכל פול ויטל, כי יום יבוא והשאלה שתישאל היא לא כמה אוטובוסים או מוניות שירות יש להוסיף, אלא כל כמה זמן תעבור חשמלית, מאלה הקיימות בסן פרנסיסקו למשל, בשדרות בנימין.

  לפני מספר שבועות הושלמה הכנת תכנית האב לתחבורה בעיר נתניה. המסקנות הברורות והמידיות מאותה התכנית, עליה עמלו מומחים בעלי שם מן הארץ ומחו''ל המספקים שירותי ייעוץ בתחום התחבורה האורבאנית, היא כי נתניה נהפכת משנה לשנה למטרופולין של ממש, ומהווה את גבולו הצפוני של מטרופולין גוש דן, הכולל את הערים תל אביב יפו, פתח תקווה, חולון, בת ים, רמת גן וערים נוספות הכוללות יחד מעל למיליון תושבים.


  (נתניה המטרופולין
  ואכן אם מביטים סביב מבינים, שתוך פחות מעשר שנים צמח פרבר נוסף בן למעלה מ- 15 אלף תושבים לפחות - זאת בנוסף לפרברי מגורים רבים נוספים הניזונים ממרכז העיר. בכלל מבנה העיר, הבנוי מקובץ שכונות גדולות המתנהלות בתוכן כמרכזים עירוניים לכל דבר אך ניזונות ממרכז העיר או מאזור התעשייה הדרומי, משמש לחלק מהן כתחליף אמיתי למרכז העיר.


  ''אין ספק שנתניה העיר הופכת ומשמשת כבר כיום כמטרופולין, הן תעסוקתי והן לצורכי פנאי של תושבי העיר, והן עבור יישובי הסביבה'', תיאר לקול השרון מהנדס העיר פול ויטל. ''כבר כיום התנועה במרכז העיר ובחלק מן השכונות אינה אפשרית, כמעט, במהלך יום העבודה. תושבים רבים נמנעים מלהגיע לאזורים אלה בשעות הפעילות הרגילות. לכן, אותה קבוצת מומחים החליטה שהעיר זקוקה לתכנית אב לתחבורה שתכין אותה לעשור הקרוב, בו צפויה העיר לגדול בעוד כמה עשרות אלפי תושבים''.

  מסקנות התכנית כפי שהגיעו לידי קול השרון מדברות על תכנית, שעלותה 800 מליון שקלים. במסגרתה תרושת העיר לאורכה ולרוחבה ברשת קווי תחבורה אלטרנטיבית, רכבת קלה כפי שנבנית בימים אלה ממש בירושלים, תל אביב ושעתידה לקום בפתח תקווה או רשת של אוטובוסים חשמליים או ''חשמליות'' כפי שנהוג לקרוא להן, ושנהוג להשתמש בהן בערים אירופאיות בעיקר או בעיר סן פרנסיסקו בארצות הברית.


  (התכנית
  משרד התחבורה אישר את התחלת הסקר ופיתוח התכנית כבר לפני שנתיים, לאחר שיחות עם ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר. בשבוע שעבר אישר באופן עקרוני משרד התחבורה את התוכנית. בשבועות הקרובים, כך מסר גורם בכיר במשרד התחבורה לקול השרון, אמור משרד התחבורה להעביר, בשלב הראשון, תקציב ראשוני להתחלת תהליך התכנון בפועל - תהליך הצפוי להמשך שנתיים.

  ''בתוך שמונה שנים מהיום צפוי להיחנך קו התחבורה האלטרנטיבית הראשון בעיר'', העריך לקול השרון ויטל: ''התהליך כולו, במידה ויעבוד לפי הסיכומים מול משרד התחבורה, אמור להמשך בסך הכול שמונה שנים משלב התכנון בפועל ועד לחנוכת מסלול הקו הראשון שיהיה מסלול סיבובי ''לופ'' .

  ככל הנראה יעבור המסלול הראשון ממרכז העיר דרך אזור התעשייה הצפוני (הישן), דרך קריית השרון, ותיקים, חלק משכונות הדרום ומשם בחזרה למרכז העיר. החשמליות צפויות לנוע במסלול מיוחד משלהן, בו לא יוכלו לנוע הרכבים הפרטיים או רכבי התחבורה הציבורית האחרים. החשמליות יצאו בזמנים קבועים ממסופי יציאה ייעודיים, דיפו, בשפה המקצועית שימוקמו בחלקים שונים של העיר, במרכז, בשכונות ובמרכז התחבורה העירונית החדש שיעבור מן התחנה המרכזית לאזור תחנת הרכבת הפועלת כיום בסמוך לאזור התעשייה הישן.

  בנוסף לקו הראשון צפויים לקום אחריו מספר מסלולים נוספים, כפי שניתן לראות כבר כיום בירושלים ובתל אביב, מסלולים בהם יוכלו תושבים לנוע מנקודת קצה אחת לשנייה ללא פקקים ומבלי להזדקק לתחבורה פרטית בכלל.

  ''התחבורה הציבורית הקיימת כיום לא צפוייה להיפגע כלל מהכניסה של התחבורה החלופית'', אמר ויטל: ''ההטמעה של ערוצי התחבורה השונים ברחבי העיר, יביאו לשימוש מוגבר בתחבורה הציבורית הקיימת, שתקבל נתיבים משלה ותהפוך לאלטרנטיבה אמיתית לתחבורה הפרטית הנהוגה כיום''.

  האם נתניה באמת הופכת למטרופולין כערים אחרות, אולי כן אולי לא, אבל דבר אחד ללא ספק נכון: נתניה צומחת בקצב מעורר השתאות בכל קנה מידה שהוא ובעיית התחבורה הופכת כבר כיום לנושא מרכזי בחייהם של תושבים רבים, וככל הנראה לאחד הנושאים המרכזיים במערכת הבחירות הקרובה, ממש לצד נושא החינוך, הפשיעה וחזות העיר והשכונות.

  ''אם עד היום כולם, ביניהם גם אני'', אמר ויטל: ''חשבנו שמדובר בתכניות ובחלומות בלבד. היום, לאחר ההסכמה של משרד התחבורה, ברור שמדובר בתמונה עתידית ברורה יותר של העיר נתניה בעוד פחות מעשר שנים''. מטרופולין כבר אמרנו.

  עמוד ראשי עמוד ראשי תגובה לכתבה תגובה לכתבה הדפסת כתבה

 6. #5
  Senior Member

  Status
  Offline
  Join Date
  Jun 2007
  Posts
  271
  Liked
  0 times
  Rep Power
  0

  Default

  what r those 2 buildings on post #3?

Page 1 of 61 123451151 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  
SkyScraperLife.Com 2006-2017

World Building Database

Download: Fast, Fun, Awesome - Web Stats